Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden v okolí Pohody

Pro inspiraci, kterak u nás strávit týdenní pobyt, přikládáme itinerář našich stálých hostů. Takto měli svůj první týden v našem penzionu naplánovaný oni:

 

 

1. den:

Autem přes Postřekov (hasičské muzeum, chodské kroje, na jaře masopust) do Klenčí pod Čerchovem - rodiště J. Š. Baara, Jana Vrby a Jindřicha Jindřicha. Na návsi kostel sv. Martina, muzeum J. Š. Baara a Dům přírody Českého lesa - infocentrum.

Dále na Výhledy (výhled do kraje z nadm. výšky 700 metrů), kde se nachází památník se sochou J.Š. Baara. Cca kilometr odtud na parkoviště v Caparticích a dále pěšky na Čerchov (1042 m n. m.) - nejvyšší vrchol Českého lesa. Zde se nachází 25m vysoká kamenná rozhledna se 129 schody a opuštěné vojenské objekty.

Přejezd zpět zadem přes Nemanice, možnost výšlapu na zříceninu Starý Herštejn (878 m n. m.) či navštívit bývalý augustiniánský klášter na Pivoni ze 14. stol.

Autem tak urazíte 57 km, pěšky 13 km.

 

2. den: Autem na Chodsko

Draženov - chodský statek se špýcharem, kaplička, dům čp. 2 - rodný dům Kryštofa Hrubého s pamětní deskou

Domažlice - městská památková rezervace, rodiště Karla Matěje Čapka-Choda, v letech 1845 - 1848 zde žila Božena Němcová. Náměstí s podloubím Dolní bránou a arciděkanským kostelem se známou šikmou věží, možnost navštívit muzeum J. Jindřicha či muzeum Chodska v chodském hradě s vyhlídkovou věží. V srpnu Chodské slavnosti.

Újezd - rodný dům Jana Sladkého Koziny (vůdce chodského povstání) se statkem, nedaleko vrch Hrádek (585 m n. m.) s jeho pomníkem z roku 1895

Trhanov - zámek Wolfa Fridricha Lamingena (známý jako Lomikar)

Autem 62 km, pěšky 4 km.

 

3. den:

Autem do Mířkova, zaparkovat u rybníka. Odtud do přírodního parku Sedmihoří (14 km naučná stezka, borovice, buky, smrky, skaliska), nejvyšší Racovský vrch 619 m n. m.

Horšovský Týn - městská památková rezervace, hrad a zámek se zámeckým parkem.

Autem 62 km, pěšky 16 km.

 

4. den:

Autem přes Kdyni (poblíž Koloveč muzeum techniky a řemesel) na vrch Koráb (773 m n. m) s rozhlednou (166 schodů), pěkný výhled na Šumavu, Chodsko a Český les

Další možnost výstupu na vrch Rýzmberk (680 m n. m.) s hradní zříceninou - dnes rozhlednou (81 schodů).

Zpět přes Pec (dřevorubecké muzeum) a Klenčí; možnost koupání na Babyloně (upravená přírodní plovárna).

Autem 89 km, pěšky km.

 

5. den:

Autem přes Bor u Tachova na Přimdu (837 m n. m.) - zřícenina nejstarší hradní stavby u nás. Přejezd dále přes Planou u Mariánských Lázní do Chodové Plané - možnost exkurze do pivovaru, návštěvy pivních lázní či obědu v pivovarské restauraci ve skále.

Autem 136 km, pěšky 5 km.

 

6. den:

Autem přes osadu Rybník (bowling, welness) do zaniklé vesnice Pleš (zde zůstal pouze penzion s restaurací, hřbitov a základy kostela), pěšky na hranici se SRN - vesnice Friedrichshäng. Dále autem do Bělé nad Radbuzou - barokní kamenný most přes Radbuzu, 3. nejstarší v ČR. Zpět zadem přes Rybník a Závist (poblíž pramen Radbuzy) do Poběžovic (zámek rodu Coudenhove-Kalergi, za městem směrem k Drahotínu židovský hřbitov)

Autem 76 km, pěšky km.